De toenemende internetcriminaliteit laat de Belg eerder onberoerd. Zes op de tien Belgen maken zich immers weinig tot geen zorgen over computerbeveiliging en bescherming tegen virussen en spam. Dat blijkt uit de Unisys Security Index, een halfjaarlijks onderzoek dat vandaaag gepubliceerd werd.
Zo maakt 57 procent zich weinig tot geen zorgen over veiligheid bij online shoppen of internetbankieren.
Zevenenzestig procent van de respondenten duidt hun bank of de overheid aan als verantwoordelijke voor de bescherming van persoonlijke gegevens op het internet. Zo verklaart het ICT-bedrijf dat het onderzoek voerde.
35 procent voelt zich niet veiliger te voelen met extra beveiligingsmaatregelen zoals biometrische gegevens. Het gaat dan om bijvoorbeeld een vingerafdruk of stemherkenning die als alternatief kunnen dienen voor paswoorden.
De onverschilligheid van de gemiddelde Belgische consument is sinds vorig jaar niet veranderd en laat zich ook voelen in het bedrijfsleven. Zevenenveertig procent van de werknemers erkent regelmatig vanop afstand in te loggen op het bedrijfsnetwerk. Twintig procent denkt daarbij helemaal niet aan veiligheid. Achttien procent krijgt toegang tot documenten die ze voor hun werk eigenlijk niet nodig hebben en veertien procent gaf toe zijn of haar paswoord al aan collega's te hebben doorgespeeld.



Bewerkt door: