Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • HLN
  • Internet
  • Internetcriminaliteit

VS verliest oorlog tegen hackers volgens FBI

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: Stig Geukens
29/03/12 - 13u57  Bron: Wall Street Journal
Shawn Henry, hoofd van de cyberafdeling van het FBI. © Getty Images.

Volgens Shawn Henry, ontslagnemend topman van de cybercrime-afdeling van het FBI, zijn de hackers aan de winnende hand in de cyberoorlog. De hackers zouden te getalenteerd zijn om tegen te houden, terwijl de beveiliging van bedrijfs- en overheidsnetwerken ver ondermaats is.

Volgens Shawn is de huidige aanpak, zowel door privébedrijven als overheden, "niet vol te houden". Hackers en computercriminelen zijn gewoon te getalenteerd, en de huidige beveiligingsmaatregelen niet toereikend. Volgens Shawn moeten overheden en bedrijven dringend gigantische veranderingen in hun beveiliging doorvoeren. Anders zal zowel de nationale veiligheid als de economie in het gedrang komen.

"Ik zie niet in hoe we zonder gigantische veranderingen in de technologie ooit vooruit zullen komen. Dit is een onhoudbaar model, waarin er geen vooruitgang meer zal geboekt worden in termen van veiligheid en privacy."

Topje van ijsberg
James A. Lewis, een topman bij het Amerikaanse Center for Strategic and International Studies, klinkt zelfs nog wat negatiever. "Shawn Henry mag dan negatief klinken, mijn ideeën zijn zelfs nog negatiever. Er is niet één volledig beveiligd computernetwerk in de Verenigde Staten, en waarschijnlijk ver daarbuiten. Zowel de overheid als de privésector hebben moeite om toe te geven hoe erg de situatie wel is."

2011 was een verschrikkelijk jaar voor de internetprivacy. Bij Sony werden de gegevens van 25 miljoen online gamers te grabbel gegooid, en ook de Amerikaanse beurs Nasdaq moest toegeven meerdere keren gehackt te zijn. Volgens Richard Bejtlich, topman bij beveiligingsfirma Mandiant, is dat echter maar het topje van de ijsberg. "Als we de zaken bekijken die wij reeds behandeld hebben, dan blijkt dat 94 procent van de firma's niet eens doorhebben dat hun systemen werden binnengedrongen. Ze realiseren pas wat er gebeurd is nadat buitenstaanders het hen hebben verteld."

    Lees ook

  • Big Brother krijgt vrij spel op internet
  • EU-Commissie start centrum tegen cybercrime
  • "Hackers winnen de beveiligingsoorlog"

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Internetcriminaliteit
  • Internet
  • FBI

gerelateerd nieuws

  • Big Brother krijgt vrij spel op internet

  • EU-Commissie start centrum tegen cybercrime

  • "Hackers winnen de beveiligingsoorlog"

Meer over
  • Internetcriminaliteit
  • Internet
  • FBI
Abonnement Het Laatste Nieuws - promotie 12 + 6 maanden GRATIS Het Laatste Nieuws

HLN SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Digitaal nieuws: internet, games, multimedia, puzzels en spellen

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet