Ex-wereldkampioen poker Patrick Bruel tijdens het Europese kampioenschap in Monaco in 2005.
Acteur Patrick Bruel en de voormalige, internationale voetballer Vikash Dhorasoo zijn alvast twee namen op de deelnemerslijst van het "grootste pokertoernooi ooit in Europa georganiseerd" volgens de initiatiefnemers. In totaal zullen 1.500 pokerspelers, zowel professionals als amateurspelers, dit weekend in Parijs nog eens bewijzen dat pokeren meer dan ooit in de lift zit.
Het gratis toernooi vindt plaats op een toplocatie, namelijk het Louvre, en toont nog maar eens aan hoe populair het pokeren geworden is in Frankrijk. Volgens experts zouden meer dan 500.000 spelers in casino's en op internetsites verzot zijn op het spel. Bovendien zijn er nog eens een tiental televisieprogramma's en gespecialiseerde tijdschriften.
150 tafels
Het hele weekend kunnen de 1.500 deelnemers zich uitleven aan 150 tafels met driehonderd kaartspellen en 35.000 chips.
Pokersite Winamax is een van de organisatoren en werd onlangs overgenomen door Patrick Bruel, die in 1988 wereldkampioen pokeren was, en drie andere aandeelhouders.
Dit toernooi is het eerste in een reeks van dertien en maakt deel uit van de vijfde editie van de France Poker Tour (FPT) waarvan de finale in januari 2010 plaatsvindt in Parijs. De dertig beste spelers van het toernooi in het Louvre zullen aan die finale deelnemen en misschien gaat een van hen op het einde met 500.000 euro naar huis. (belga/jv)


