Gsm verhoogt kans op oogkanker niet

bewaar artikel
Door: redactie
16/01/09 - 13u38

Volgens een nieuw onderzoek verhoogt normaal gsm'en de kans op melanoma, een bepaald type oogkanker, niet. Duitse onderzoekers onderzochten dat verband bij ongeveer 1.600 mensen. Een eerder, kleinschaliger onderzoek vond wel een verband, meldt de Telegraaf.

De vraag of gsm-gebruik kanker kan veroorzaken houdt onderzoekers al jaren bezig. Weinig onderzoeken kunnen echter een verband vinden. Eind december wezen de eerste resultaten van onderzoek van Interphone er wel op dat mensen die veel bellen tot vijftig procent meer kans hebben op kanker.

Overigens is nog niet bekend hoe de straling van mobiele telefoons kanker veroorzaakt. De straling is namelijk te zwak om cellen direct te beschadigen. (sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!