Uit een bevraging die marktonderzoeksbureau Synovate in opdracht van Telenet uitvoerde bij 899 consumenten, blijkt dat vooral de prijs het grote struikelblok is voor mobiel internet en de aankoop van een smartphone.
67 procent zegt de abonnementsformules en prijzen van mobiel internet te duur te vinden en 60 procent vindt de aankoop van een smartphone zelf te duur. Uit de bevraging bleek voorts dat 77 procent thuis internet heeft. Dat is een erg hoog cijfer in vergelijking met de rest van Europa, volgens marketingverantwoordelijke Inge Smits van Telenet. 63 procent zou bovendien ook onderweg online willen zijn.
Mobiel internet
Op dit moment heeft al een kwart van alle consumenten in ons land een smartphone. Bij de Telenet-klanten ligt dat zelfs op 40 procent. Nog eens 25 procent wil de komende zes maanden een smartphone kopen. Van alle telefoons die in 2011 worden geproduceerd, zou 85 procent een smartphone zijn. (belga/sg)


