Google wil betalingssysteem lanceren

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
28/03/11 - 14u38
De Android-stand op het Mobile World Congress in Barcelona. © ap.

Zoekgigant Google wil in de Verenigde Staten een betalingssysteem lanceren waarmee gebruikers van Android-telefoons kunnen betalen in een winkel. Dat meldde de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal maandag.

Google werkt daarvoor samen met Visa en de Amerikaanse bank Citigroup. Klanten die in de toekomst met hun mobiele telefoon willen betalen, moeten wel een rekening hebben bij Citigroup en in het bezit zijn van een smartphone met Google's besturingssysteem Android.

Volgens bronnen wil Google met het nieuwe systeem zijn advertentie-inkomsten verhogen. Het internetbedrijf krijgt met het betalingssysteem meer inzicht in het koopgedrag van consumenten. Google wil deze gegevens gebruiken om persoonlijke advertenties te tonen, bijvoorbeeld van kortingsacties van winkels uit de buurt. (anp/mvdb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!