Wie een blikje frisdrank uit de automaat wil halen, kan dat binnenkort ook met zijn gsm of PingPing-kaart. PingPing en Coca-Cola hebben namelijk een akkoord bereikt om 5.000 automaten in België en Luxemburg uit te rusten met het nieuwe betaalsysteem.
Concreet betekent dit dat de automaten een zogenaamde NFC-lezer krijgen. Het zal volstaan je PingPing-kaart of een tag of zelfklever op je gsm voor die lezer te houden om een blikje te kopen. De NFC-technologie wordt binnenkort rechtstreeks in de gsm ingebouwd via de simkaart, zegt PingPing.
De operatie start eind 2010 en maakt van België meteen het eerste land in Europa dat een contactloos betaalsysteem krijgt. De automaten zullen te herkennen zijn aan het PingPing-logo. (belga/sam)
Jouw mening telt !
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


