De gsm-licentie van Belgacom wordt kosteloos voor vijf jaar verlengd tot 8 april 2015. Dat heeft het hof van beroep van Brussel op 20 juli onrechtstreeks beslist. Het hof vernietigde een tegenovergesteld besluit van het BIPT, de Belgische regulator voor de postdiensten en de telecommunicatie. De beslissing is pas nu bekend geraakt, zo weet het zakenblad Trends. Bij Belgacom bevestigt men het nieuws.
De raad van het BIPT had op 25 november vorig jaar beslist om "af te zien" van de stilzwijgende verlenging van de gsm-licenties van Belgacom, Mobistar en Base. Belgacom ging in beroep. De gsm-licentie van het bedrijf liep normaal af in 2010.
Opzegtermijn
Het hof van beroep heeft Belgacom nu gelijk gegeven, omdat het BIPT zijn beslissing te laat zou hebben genomen. De opzegtermijn was twee jaar. Ook zou de regulator de overlegprocedure met de gemeenschappen niet correct hebben gevolgd.
Voor het bedrijf is de beslissing van het Hof een meevaller, zo stelt Trends vast. In 1995 had de nationale operator omgerekend 223,1 miljoen euro betaald voor zijn 15-jarige "2G"-licentie in de 900 Mhz band. Operatoren betalen daarbuiten nog bescheidener, jaarlijkse bedragen aan het BIPT voor het eigenlijke gebruik van hun frequenties.
Daarentegen betekent de vernietiging van het BIPT-besluit wel een minderinkomst voor de begroting. Ook de herverdeling van de gsm-frequenties, met het oog op de eventuele komst van een vierde operator, wordt door het arrest bemoeilijkt. (belga/sps)


