Belg is gezonde chocoladeverslaafde
De gemiddelde Belg is verzot op chocolade en eet minstens één keer per week een stukje. Toch is meer dan de helft bezig met zijn of haar gezondheid en laat de keuze van de reep of tablet daarvan afhangen. Dat blijkt uit een studie van chocoladeproducent Côte d'Or.
Vlamingen en pralines28 procent van de 1.000 ondervraagden tussen 15 en 70 jaar oud zegt elke dag chocolade te eten. Wekelijks is dat 40 procent. De meerderheid van de respondenten geeft aan tabletten (33 procent) of snoeprepen (31 procent) te verkiezen, een minderheid houdt van pralines. De Vlamingen verkiezen pralines, terwijl in Wallonië de grote tabletten meer gegeten worden. In Vlaanderen wordt chocolade ook meer gegeten met brood als ontbijt, terwijl de focus in het zuiden van het land meer op genot ligt.
Voor televisieDe favoriete plaats voor een stukje chocolade blijft thuis en vooral 's avonds voor de televisie. Pralines worden bijna nooit thuis gegeten, ze dienen als geschenk of worden bij de koffie geserveerd. (belga/ep)