Tien jaar langer leven door minder calorieën

bewaar artikel
Door: redactie
28/01/09 - 17u38

Een twintiger die beslist om de rest van zijn leven 30 procent minder calorieën in te nemen, leeft negen jaar en vijf maanden langer. Dat schrijft het weekblad De Huisarts vandaag.

Dieren

Het is al langer geweten dat calorierestrictie bij dieren gunstig is voor de levensverwachting. De Huisarts paste die resultaten toe op mensen en berekende dat een 23-jarige met een normale BMI die de rest van zijn leven 30 procent minder calorieën opneemt, meer dan negen jaar bij zijn leven mag bijtellen. Een 48-jarige die met het dieet begint, boekt 2,8 jaar winst. Een 55-jarige nog zes weken.

Makkelijker dan gedacht
Volgens de onderzoekers is het makkelijker dan gedacht om 30 procent minder te eten. Muizen die op dieet worden geplaatst, bereiken na 20 tot 30 dagen een nieuw metabool evenwicht. Ze leren leven met de aanpassing en vermageren niet meer. Bij mensen duurt een dergelijke oefening evenwel zo'n 2,5 jaar.

Meer onderzoek

Het is echter wachten op een experiment met mensen om de resultaten met zekerheid te boek te kunnen stellen. Knaagdieren, bijvoorbeeld, sterven vaker aan kanker, terwijl bij mensen cardiovasculaire aandoeningen de voornaamste doodsoorzaak zijn. De calorierestrictie leidt bij de knaagdieren ook tot een afgenomen lichaamsbeweging, wat bij de mens het gunstige effect van het verminderde aantal calorieën mogelijk teniet doet. (belga/ep)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!