Mensen met overgewicht die naar een steungroep om af te vallen, als Weight Watchers, gaan verliezen twee keer zoveel gewicht dan degenen die advies van hun dokter krijgen, dat blijkt uit een Britse studie.
Professor Aveyard van de universiteit van Birmingham volgde 140 mannen en vrouwen met obesitas. Ze probeerden verschillende strategieën om af te vallen: sessies met de huisarts, verpleegster of apotheker en groepen om af te vallen gedurende drie maanden. Anderen probeerden het op hun eigen houtje. Daaruit blijkt dat iedereen vermagerde, maar degenen die met artsen werkten, deden het niet beter dan degenen die het alleen probeerden. Enkel de personen die naar groepsessies gingen, speelden vier kilo kwijt, dat is dubbel zoveel als de rest. Groepen die afvallen stimuleren als Weight Watchers of Slimming World zijn de beste manier om de obesitasepidemie te bestrijden, concludeert Aveyard hier uit. Voor een uur les betaal je 15 euro, wat goedkoper is dan een korter bezoekje aan de huisarts.
Puntensysteem
Een jaar later bleek ook dat iedereen opnieuw bij was gekomen, maar degenen die naar Weight Watchers gingen, bleven het slankst. Professor Aveyard gelooft dat patiënten voordeel halen uit de steun van de groep en de goedkeuring van de anderen. Ook helpt de consequentie, commerciële groepen houden wekelijks vergaderingen op dezelfde tijdstippen, waardoor het makkelijker is voor mensen om hun leven rond hun dieet te plannen. Elke sessie begint met een weging, leden leren er bij over gezonde voeding en krijgen er uitleg over het gebruikte puntensysteem.
Mosterd
Verder bleek ook vandaag dat mosterd tijdens de lunch de honger helpt te bestrijden in de namiddag. Daarnaast versnelt dit het proces van calorieën verbranden, het is echter niet duidelijk hoeveel mosterd hiervoor nodig is. De onderzoekers gaven 15 jonge mannen een salade met bieten als ontbijt en als voorgerecht bij de lunch, sommigen hadden een dressing met mosterd. Anderen hadden dit niet. Een halfuur later mochten de mannen aanschuiven aan een buffet. Degenen die mosterd aten, namen 150 calorieën minder op. (ep)



