In de Verenigde Staten worden elk jaar 7.000 kinderen jonger dan elf opgenomen op de spoeddienst omdat ze slecht reageren op hoestsiropen. Dat blijkt uit een rapport van de Federale Centra voor Controle en Preventie van Ziekten.
Bij de 7.000 kinderen die elk jaar op de spoeddienst terechtkomen, nam tweederde siroop in zonder toezicht van de ouders. Een ander derde kampte met allergische reacties. Een vierde moest na verzorging ook in het ziekenhuis blijven.
Dodelijke bijwerkingen
De controledienst voor geneesmiddelen, de FDA, stuurde afgelopen week nog een waarschuwing uit voor het gebruik van hoestsiropen die zonder voorschrift verkrijgbaar zijn bij kinderen jonger dan twee. Ze deed dat omdat er een risico bestaat op dodelijke bijwerkingen. Het gaat onder andere om hartritmestoornissen of bewusteloosheid. Siropen die specifiek bedoeld zijn voor peuters, zijn uit de handel gehaald en de FDA onderzoekt ook de hoestsiropen voor oudere kinderen.
De ouders moeten geneesmiddelen buiten het bereik van kinderen houden en mogen hen zeker niet aansporen ze te nemen met te zeggen dat het snoep is, zo staat nog in het rapport. (belga/bf)



