Ga terug naar HLN
Nina
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • You
  • Kinderen
  • Ziektes en aandoeningen

Ontdekt: de reden waarom baby's zo vaak ziek zijn

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: Lien Buyck
8/08/12 - 15u05  Bron: Daily Mail
© Thinkstock.

Mama's weten het maar al te goed: kleine kinderen worden veel vaker ziek dan volwassen. Dat komt volgens wetenschappers omdat baby's geboren worden met een onderontwikkeld immuunsysteem, wat hen veel vatbaarder maakt. Maar er is ook een oplossing op komst: het zou mogelijk zijn om cruciale cellen activeren, die helpen bij het afweren van ziektes.

Het immuunsteem mag dan wel onderontwikkeld zijn, maar het natuurlijke vermogen om te vechten tegen infecties is wel al aanwezig bij baby's, zo stellen wetenschappers van de University of Michigan Health System. Het probleem is dat de bepaalde cellen signalen uitsturen die de groei van de essentiele immuuncellen tegengaan.

Bescherming
Studieleidster Yasmina Laouar legt uit: "Daardoor kunnen de natuurlijk dodende cellen (NK-cellen) op jonge leeftijd nog niet zo goed werken als bij volwassenen. Baby's blijven dus achter met een 'onvolwassen' immuunsysteem, dat niet voldoende bescherming biedt tegen infecties."

De oplossing zou het blokkeren van de celsignalen zijn, die de groei van de immuuncellen tegengaan. Voorlopig was het echter nog niet helemaal duidelijk waarom die signalen uitgestuurd worden, en dat is natuurlijk een cruciale stap.

    Lees ook

  • Hoe beroep van papa gezondheid van baby bepaalt
  • Surprise surprise: mama's zijn moe (en hoe!)
  • Gevaarlijk voor baby: diëten terwijl je zwanger wil raken

Maar daar brachten de 'Michigan'-wetenschappers verandering in: zij veronderstellen dat een bepaald proteïne een grote rol speelt. Het gaat om de 'transforming growth factor bèta' (TGF-ß), die aangemaakt wordt in het beenmerg en de productie van de natuurlijk dodende cellen (NK-cellen) regelt.

Afwezigheid
Na experimenten bij babymuizen bleek dat de natuurlijk dodende cellen zich namelijk veel sneller ontwikkelen bij de afwezigheid van signalen van het TGF-ß. Tegen dat ze volwassen waren, hadden deze muizen zelfs natuurlijk dodende cellen die tien keer ontwikkelder waren.

Om het immuunsysteem van kinderen beter te doen werken, zouden de signalen van het TGF-ß dus gedesactiveerd moeten worden. Daarvoor is verder onderzoek echter noodzakelijk.

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Ziektes en aandoeningen
  • Kinderziektes en aandoeningen
  • Baby
  • Family

gerelateerd nieuws

  • Hoe beroep van papa gezondheid van baby bepaalt

  • Surprise surprise: mama's zijn moe (en hoe!)

  • Gevaarlijk voor baby: diëten terwijl je zwanger wil raken

Meer over
  • Ziektes en aandoeningen
  • Kinderziektes en aandoeningen
  • Baby
  • Family
Abonnement Het Laatste Nieuws - promotie 12 + 6 maanden GRATIS Het Laatste Nieuws

HLN SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Jouw Wereld: horoscoop, afslankservice, dating

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet