Het Ziekenhuis Oost-Limburg in Genk gaat een test gebruiken om vroeggeboortes te voorspellen. Daardoor zullen normaal veel minder vrouwen dan nu weeënremmers moeten krijgen.
Het ziekenhuis is het eerste in België dat de test invoert. Vroeggeboorte door vroegtijdige arbeid is de belangrijkste oorzaak van babysterfte in Vlaanderen.
Het ziekenhuis Oost-Limburg in Genk heeft de primeur in België voor deze test, die in de Verenigde Staten al veel gebruikt wordt.
Bij het onderzoek wordt via een uitstrijkje gezocht naar de stof fibronectine, die duidt op een grote kans op een vroeggeboorte.
Volgens de onderzoekers betekent de afwezigheid van fibronectine met 99 procent zekerheid dat de vrouw de eerste twee weken na de test niet zal bevallen. De test kost 60 euro, een behandeling met weeënremmers kost 500 euro. (mvl)



