Dit speelgoed is cool én eco

bewaar artikel
Door: redactie
31/10/09 - 09u09

Nu de commercie rond Sinterklaas is losgebarsten, worden we met tal van poppen, auto's en gezelschapspelen om de oren gesmeten. 80 procent van het speelgoed wordt in China gemaakt, dus voor ouders die enkel ecologische dingen willen kopen, is het aanbod klein. Zeker als je niet voor de 'geitenwollen sokken' dingen uit hout wil gaan. We geven enkele tips voor coole maar groene cadeautjes.

Kankerverwekkend

Veel speelgoed bevat PVC, deze stof staat onder vuur vanwege kankerverwekkende eigenschappen en gevaarlijke bijproducten als kwik dat ontstaat tijdens de fabricatie. Vaak worden aan PVC ook ftalaten toegevoegd om het materiaal zachter te maken, wat ook gevaarlijk zou zijn voor kinderen. Daarnaast komt bij de productie van speelgoed kinderarbeid aan te pas.

Niet per se hout

Het voordeel is dat er ethische en ecologische alternatieven zijn, je moet er alleen wat naar zoeken. De Duitse speelgoedfabrikant Holz Toys werkt enkel Europese fabrieken waar de arbeidsrechten gegarandeerd worden, alle houten spullen worden uit duurzaam hout gemaakt. Maar je hoeft niet per se voor hout te gaan als je voor ecologisch kiest. Zo zijn gerecycleerde gezelschapspelen leuk, of wetenschapkits met zonnepanelen educatief verantwoord. Je zou bijvoorbeeld van deze coole speelgoedvrachtwagen nooit zeggen dat hij uit gerecycleerde melkflessen gemaakt is. (ep)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!