Van Rouveroij mag niet naar gemeenteraad én parlement
Van Rouveroij (links) reageert teleurgesteld.
De Gentse schepen van Haven en Innovatie Sas van Rouveroij mag zijn schepenambt niet cumuleren met een zitje in het Vlaams Parlement. Dat hebben de leden van Open Vld Gent beslist tijdens een interne stemming.
55 procent voorVan Rouveroij werd op 7 juni vanop de lijstduwersplaats verkozen met 10.279 voorkeurstemmen. Om zijn zetel in Vlaams Parlement te combineren met zijn schepenambt had Van Rouveroij de goedkeuring nodig van twee derde van de leden van Open Vld Gent. Bij de stemming, waaraan 319 leden deelnamen, verklaarde slechts 55 procent zich akkoord met de cumul.
TeleurgesteldMick Daman, voorzitter van Open VLD Gent, hoopt dat Van Rouveroij kiest voor zijn Vlaams mandaat. Van Rouveroij reageert teleurgesteld en zegt dat hij zich zal beraden over de keuze voor Gent of het Vlaams Parlement. (belga/edp)