De affaire rond 'partijhopper' Vijnck deed Open Vld geen goed.
De marktwaarde van Open Vld krijgt een forse tik na de affaire-Vijnck. Ten opzichte van maart zou de partij vandaag een op de vijf kiezers verliezen. Dat blijkt uit een onderzoek gebaseerd op data van de Nationale Merkencompetitie, zo schrijven de kranten van Corelio.
Vijnck
Ten opzichte van maart duikt Open Vld naar beneden, van 19,1 procent naar 15,3 procent. Ook het aantal mensen dat opgeeft "te houden van het merk Open Vld", is gedaald van 18,8 procent naar 15,5 procent. "Het is duidelijk dat de toestand rond Dirk Vijnck (LDD) de partij imagoschade heeft bezorgd", zegt Harry Demey van het reclamebureau LDV United in De Standaard.
Andere partijen
Wat verder opvalt is dat ook de marktleider CD&V achteruitgaat, met bijna anderhalf procent. Lijst Dedecker houdt wel stand rond de 12 procent. De N-VA van Bart De Wever is de grote winnaar. De partij klimt verder en springt met 13,1 procent over LDD. Verder stijgen alle linkse partijen lichtjes, met uitzondering van Groen!, dat totaal niet weet te profiteren van deze crisis. (belga/sam)


