Liever file of telewerken dan verhuizen

bewaar artikel
Door: redactie
27/02/08 - 14u40
Telewerken draagt de voorkeur weg.
Liever in de file dan het huis op te geven.

Belgische managers zijn gemiddeld 77 minuten per dag kwijt aan woon-werkverkeer. Meer dan de helft doet er langer dan een uur over, een kwart vindt dit vervelend. Toch is 74 procent van hen niet bereid alleen voor het werk te verhuizen. Dat blijkt uit een onderzoek van Polycom bij 309 Belgische managers van bedrijven met minstens 50 werknemers.

Telewerken
In plaats van dichter bij het werk te wonen, wil 54 procent vaker telewerken. Op dit moment telewerkt 24,6 procent "redelijk vaak tot vaak" en 42,2 procent "zo nu en dan". Opmerkelijk is dat 33,4 procent van de ondervraagde managers aangeeft nooit te telewerken. Bij 13,1 procent is dat niet toegestaan door de werkgever en 20,3 procent geeft aan dat dat door de aard van hun werk niet mogelijk is.

Productiviteit
Ruim een op vijf Belgische managers (21,3 procent) meent dat telewerken goed is voor hun productiviteit. Opvallend zijn ook de hoge verwachtingen van videoconferencing: 67,5 procent denkt effectiever te zullen werken indien ze videoconferencing zouden gebruiken voor de communicatie met collega's, klanten of zakelijke partners. (belga/edp)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!