Vrouwen in de Zweedse stad Malmö hebben officieel toestemming gekregen om topless te zwemmen in de openbare zwembaden van de stad. Dit werd vorige week unaniem beslist op de gemeenteraad.
Daar stemde het comité voor sport en recreatie tegen een motie, getiteld 'Vrouwen met een zwemoutfit in twee delen moeten het bovenste stuk ook dragen". Het comité besliste dat iedereen zwemkledij moet dragen, maar dat de borsten bedekken niet verplicht is.
Felle voorstanders
De blote borsten-kwestie heeft voor twee kampen gezorgd, met als felle voorstanders de feministische beweging 'Bara Bröst' (Naakte borst) die actief campagne voerden aan de zwembaden. "Wij zijn uiteraard blij met de beslissing. Iedereen moet badkledij dragen, maar het boevnlijf hoeft niet bedekt te zijn: net wat wij wilden."
Mannen versus vrouwen
"Wij bepalen voor mannen ook niet wat ze met hun bovenlijf moeten doen, waarom zouden we dat dan wel bij vrouwen moeten doen. Bovendien hebben veel mannen grotere borsten dan vrouwen", klinkt het bij een sociaal-democratische politicus.
Gelijkheid
Iets waar de vrouwen het mee eens zijn. "Dit gaat over gelijkheid. Het is een probleem dat een vrouwelijk bovenlijf op deze manier geseksualiseerd is", legt Ragnild Karlsson uit aan de krant The Local. "Als vrouwen gedwongen worden een topje te dragen, moet dat dan ook niet voor mannen?" (edp)
- Topless zonnekloppers vertragen bouwwerf
- Naakt topmodel Miranda Kerr schittert op Pirelli-kalender
- Rondborstige barmeid gaat topless skydiven
Lees ook



