Dat een stevige vrijpartij op zich een goede workout is, dat weet iedereen. Maar wist je dat seks ook een uitstekende motivator kan zijn om te sporten? 'Sexercise' omvat dan ook heel wat gerichte oefeningen die je ter voorbereiding van passionele nachten kan doen om je spieren op te bouwen, te versterken of mooi vorm te geven. Tegelijkertijd zal je uithoudingsvermogen in bed alleen maar stijgen. Win-win, dames? Wees maar zeker!
De gouden regel is drie keer per week minstens 30 minuten actief te bewegen. Zo blijf (of geraak) je niet alleen in vorm, maar stimuleer je ook de bloedsomloop naar 'alle' lichaamsdelen, iets wat niet alleen voor mannen van pas komt. Ook een beter uithoudingsvermogen is mooi meegenomen voor dames die tussen de lakens graag meer doen dan het aannemen van een 'open horizontale positie'. Door te sporten maak je tot slot ook endorfines vrij die goed zijn voor je levenslust (met de nadruk op lust).
Strakkere spieren
We hebben het hier niet alleen over buikspieren, want ook de binnenkant van je dijen en je armspieren verstevigen, heeft een positieve invloed op je seksleven. Bovendien zal je minder geremd zijn in bed als de complexen rond veelvoorkomende probleemzones 'verschwunden' zijn.
Stabiliteit
Door gericht aan 'core training' te doen (lees: rug, buik en bekken trainen) zal je een veel stabielere romp krijgen. Iets wat je seksleven alleen maar ten goede komt. Denk maar aan de vele bekkenbodemspieroefeningen die rugpatiënten en zwangere vrouwen vaak meekrijgen. Ze worden niet voor niets ook de 'seksspieren' genoemd en een goede controle over dit natuurlijk korset zal je orgasmes alleen maar intenser maken.
Yoga
Yoga en seks gaan blijkbaar hand in hand. Denk alleen al maar aan het befaamde 'yogasme'. Seksuologen verklaren dit fenomeen door de ontspannende werking van yoga en de focus op de bekkenbodem. Ook voor wie graag wat uitdagendere standjes uittest, is de extra flexibiliteit mooi meegenomen. Een relaxte gemoedstoestand bevordert tot slot ook het bereiken van een climax.
Voor hem en haar
Natuurlijk mogen ook de heren zich aangesproken voelen. Een goede conditie en een betere bloedsomloop zullen ook van je partner een echte 'lover' maken met betere erecties en een uithouding om u tegen te zeggen. Probeer tot slot ook eens samen te sporten, het zal niet alleen je seksleven bevorderen, maar ook je relatie.




Door: