© afp.
Voetbalsupporters worden zo opgewonden van het bekijken van een grote match als tijdens een nacht passioneel vrijen, blijkt uit een onderzoek door wetenschappers uit Nederland en Spanje. De studie werd gepubliceerd in het magazine PLoS One.
De onderzoekers bestudeerden de hormonenspiegels van Spaanse fans tijdens een wedstrijd, en stelden vast dat het testosteronniveau zowel bij mannelijke als vrouwelijke supporters door het dak ging, ongeacht of hun team het goed deed of niet.
Hoofdonderzoeker Leander van der Meij van de Amsterdamse Vrije Universiteit zegt dat supporters ook grotere hoeveelheden van het stresshormoon cortisol uitscheiden, een effect dat consistent is met de theorie rond sociaal zelfbehoud.
De piek in de uitscheiding van cortisol suggereert dat de fans - en dan vooral jonge, meer toegewijde supporters - een verlies van hun team zien als een bedreiging voor hun sociale status.




Door: