Ga terug naar HLN
Nina
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • You
  • Seks & Relaties
  • Seksfilms

Worden condooms verplicht in de porno-industrie?

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
6/12/11 - 11u10

In Los Angeles bracht de AIDS Healthcare Foundation gisteren 71.000 handtekeningen binnen voor het verkrijgen van een referendum rond het verplicht gebruik van condooms in de porno-industrie met als doel het terugschroeven van SOA's. Hiermee gingen ze ruimschoots over de vereiste 41.000 signaturen en is de kans realistisch dat in juni 2012 de inwoners van Los Angeles - thuisstad van de Amerikaanse porno - hun oordeel hierover zullen moeten vellen. Dat meldde Reuters gisteren.

De massa handtekeningen moeten echter eerst nog gecertificeerd worden door de stadsambtenaren, vooraleer Los Angeles zal kunnen beslissen over het lot van condooms in pornofilms. De rubbertjes zouden dan namelijk beslissend worden voor het al dan niet verkrijgen van een filmvergunning.

Porno-industrie
Californische ambtenaren stellen dat de porno-industrie al heel wat  regels dient te volgen die werknemers beschermen van door bloed overdraagbare ziekten en dat condooms eigenlijk al verplicht zijn in gevallen waar performers risico lopen op infectie.

125.000 $
Toch heeft de 'California Division of Occupational Safety and Health' de voorbije 5 jaar al meer dan 125.000 dollar aan boetes moeten uitschrijven tegen pornoproducenten voor verschillende schendingen van deze regels. Heel wat van de uitspraken worden momenteel echter nog aangevochten in hoger beroep. Dat blijkt uit de cijfers van het agentschap.

Condoomloos
Ondanks deze aanklachten en de daaropvolgende boetes, blijven veel grote pornoproducenten hun ding doen zonder ook maar 1 condoom te gebruiken. Excuus bij uitstek is dat ze vrezen dat het gebruik van condooms het fantasieaspect van hun product zou vermoorden.

AIDS Healthcare Foundation
Deze stichting is overtuigd dat zowel de stadsambtenaren van Los Angeles als het agentschap voor volksgezondheid veel te traag in actie zijn geschoten en tot nu toe veel te weinig hebben ondernomen om de porno-industrie aan te pakken.

"We zijn zelfzeker over onze overwinningskansen op een verkiezing. Waarom zouden we onszelf blijven frusteren in eindeloze pogingen de politici aan te porren, wanneer het duidelijk is dat de bevolking hen al lang lijkt voor te zijn?", zegt Michael Weinstein, president van de AIDS Healthcare Foundation.

Reactie
De Amerikaanse porno-industrie zwemt in miljoenen en miljoen dollars en ligt hoofdzakelijk gevestigd in Los Angeles, zeker in de steden rond San Fernando Valley. Pornoproducenten stellen dat ze zich net zo goed buiten Californië kunnen vestigen of zelfs buiten het land als condoomgebruik onvermijdelijk zou worden.

Derrick Burts, een 25-jarige ex-pornoster, werd besmet met HIV op de set van een pornofilm in 2010. Hij stelt dat veel pornosterren best condooms willen gebruiken, maar dat ze niet zullen protesteren tegen de wensen van hun producers: "In deze industrie vecht je voor elke dollar die je kan verdienen want eens je hierin terecht komt, is het heel moeilijk er terug uit te geraken en een normaal leven te leiden".

To be continued
Derrick is uiteraard geen uitzondering want schandalen als dit, waar acteurs besmet worden met HIV en andere SOA's, komen vaker voor. Onderstaand filmpje geeft nog een aantal visies en getuigenissen mee over de problematiek die hier aan bod komt. (lf)





    Lees ook

  • Frank Sinatra speelde in pornofilm
  • Het verhaal van een online pornojunkie
  • Eerste seksschool ter wereld lokt veel protest uit
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Seksfilms
  • Aids
  • Seks en Relaties
  • Los Angeles
  • Ziektes en aandoeningen
  • Seks
  • Verenigde Staten van Amerika
  • Californië
  • Gezondheid

gerelateerd nieuws

  • Frank Sinatra speelde in pornofilm

  • Het verhaal van een online pornojunkie

  • Eerste seksschool ter wereld lokt veel protest uit

Meer over
  • Seksfilms
  • Aids
  • Seks en Relaties
  • Los Angeles
  • Ziektes en aandoeningen
  • Seks
  • Verenigde Staten van Amerika
  • Californië
  • Gezondheid
Abonnement Het Laatste Nieuws - promotie 12 + 6 maanden GRATIS Het Laatste Nieuws

HLN SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Jouw Wereld: horoscoop, afslankservice, dating

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet