Tijdens de ovulatie, het meest vruchtbare moment in de cyclus, zijn vrouwen meer geneigd sexy kledij te kopen en te dragen. Verrassend genoeg niet om de mannen te imponeren en te verleiden, maar wel om te concurreren met andere vrouwen en hen de loef af te steken.
"Vrouwen kiezen op hun vruchtbaarst producten die hun uiterlijk ten goede komen, omdat ze gedreven worden door de wil om andere vrouwen te intimideren", aldus Kristina Durante van de universiteit van Minnesota.
De reden is simpel: voortplanting. "Als je er beter uitziet dan de concurrentie, dan val je meer op." En heb je meer kans om aan een partner, en dus een kind te geraken.
Ook schoenen en make-up
Het onderzoek van Durante bewijst dat consumenten zich ook laten leiden door hormonen bij de aankoop van spullen. Het effect van de ovulerende vrouw blijft niet beperkt tot sexy kledij en schoenen, maar uit zich ook in het aankopen van cosmetica, verzorgingsproducten, gezondheidssupplementen, fitnessproducten en zelfs medische ingrepen.
Erger bij concurrentie
Vooral als ze inschatten dat in hun buurt veel aantrekkelijke concurrentie rondloopt, is dit effect duidelijk. Als de proefpersonen minder aantrekkelijke vrouwen te zien kregen, of wisten dat ze ruim 1000 kilometer verderop woonden, veranderde hun gedrag minder opvallend. Bij niet-ovulerende vrouwen was het effect zelfs compleet afwezig.
Wie zijn vrouw na een shoptocht ziet thuiskomen met diep uitgesneden topjes en sexy jurken, weet hoe laat het is... (edp)



