Mannen verkiezen altijd rondingen boven magere vrouwen
Links: Posh, rechts: Scarlett Johansson.
Mannen voelen zich meer aangetrokken tot vrouwen met een lichaam als Scarlett Johansson of Kate Winslet dan tot het figuur van Posh of Paris Hilton. Dat blijkt uit recent Brits onderzoek.
Positieve boodschap
Een groep mannelijke studenten tussen 18 en 26 jaar moesten voor het onderzoek een reeks foto's van vrouwengezichten op aantrekkelijkheid beoordelen. Daaruit bleek dat ze degenen met een normaal gewicht knapper vonden dan de magere pannenlatten. Onderzoeker professor David Perrett: "Dit is een erg positieve boodschap voor meisjes die geloven dat je graatmager moet zijn om aantrekkelijk te zijn. Geen enkele jongeman vond een meisje met ondergewicht aantrekkelijk."
Overgewicht
Ook vonden de mannen vrouwen met overgewicht niet aantrekkelijk, ze worden als ongezonder beschouwd. De medische geschiedenis van deze vrouwen steunde dit. "Degenen met overgewicht zeiden vaker en langer met een verkoudheid of griep te kampen, ze gebruikten vaker antibiotica en hadden een hogere bloeddruk dan die met een normaal gewicht. Zelfs al op jonge leeftijd lijdt je gezondheid onder overgewicht. Het valt op dat anderen dit kunnen aflezen op je gezicht", aldus een onderzoeker.
Gezondheidsproblemen
Obesitas wordt in verband gebracht met gezondheidsproblemen als obesitas, diabetes, hartziekten, artritis, sommige kankers en vruchtbaarheidsproblemen. Vrouwen met ondergewicht hebben problemen met vitaliteit, mentale gezondheid en vruchtbaarheid en meer kans om vroeger te sterven. "Meisjes moeten in hun oren knopen dat het behouden van een gezond gewicht voordelen heeft voor hun gezondheid en hun aantrekkelijkheid", besluit Perret. (ep)