-
 

Man uit Schriek dreigde baby's te vermoorden

Een 24-jarige man uit Schriek bij Heist-op-den-Berg heeft in een e-mail naar een mutualiteit gedreigd om baby's te doden, naar analogie met de daden van Kim De Gelder in Dendermonde. Hij deed dat volgens de politie omdat hij op zoek was naar hulpverlening voor zijn moeilijke psychologische en financiële toestand. De politie nam geen risico's en liet de man door een team gespecialiseerde agenten oppakken. Volgens de politie had de man niet de bedoeling om effectief te gaan moorden, maar was zijn e-mail meer een noodkreet.

Drang om te moorden
De verdachte schreef in zijn mail dat hij de drang voelde om te moorden. Hij kreeg van de mutualiteit ook antwoord, maar dat was voor de verdachte niet genoeg. Hij antwoordde nogmaals en zei dat hij van plan was om te doen wat Kim De Gelder met de baby's in Dendermonde had gedaan. "De mutualiteit moet dan maar beseffen dat er bloed aan hun handen zal kleven", besloot hij zijn bericht. De mutualiteit verwittigde de politie, die de identiteit van de man kon achterhalen.

Geen onbekende
De omgeving van zijn woning in de Heistse deelgemeente Schriek werd even afgesloten en de man werd opgepakt. Er werden in zijn huis geen wapens gevonden. Hij bleek geen onbekende voor de politie en werd psychologisch onderzocht. Straks verschijnt hij voor de onderzoeksrechter in Mechelen die over zijn aanhouding zal beslissen. (belga/dea)
18/03/09 09u34
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


acap enabled
Mediargus
Metriweb