Dramatische cijfers voor Belgische bedrijven
In 2008 kwam voor de Belgische bedrijven op dramatische wijze een eind aan drie opeenvolgende jaren met recordcijfers, zo schrijft De Tijd vandaag. Dat blijkt uit een overzicht van de jaarcijfers van de 104 Belgische beursgenoteerde bedrijven die hun boekjaar op 31 december afsloten.
FortisGlobaal doken de 104 bedrijven voor 31,6 miljard euro in het rood. Het monsterverlies was in grote mate te wijten aan de Fortis holding, die met 28 miljard het grootste verlies uit de Europese bedrijfsgeschiedenis opbiechtte. De aandeelhouders delen in de klappen en zien hun coupons met twee derde slinken tot 3,5 miljard euro.
Industrie
Zonder Fortis sloeg het nettoresultaat om van 15,4 miljard winst over 2007 naar 'slechts' 3,6 miljard verlies. Dat globale cijfer camoufleert een vrij sterke prestatie van de niet-financiƫle sector. De industrie hield dankzij de sterke eerste negen maanden vrij goed stand, maar de ineenstorting in het vierde kwartaal doet het ergste vermoeden voor 2009. (belga/ep)