Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • Geld
  • Economie
  • economische crisis
  • Reisnieuws

Grieks luxeresort van 132 miljoen raakt niet verkocht

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Bewerkt door: Annelies De Becker
25/06/12 - 00u35
© thinkstock.

In de hoop om wat cash te verzamelen, probeert de Nationale Bank van Griekenland om het bekend luxeresort Astir Palace te verkopen. Het 307.000 vierkante meter grote resort, dat in het verleden gasten als zanger Frank Sinatra en actrice Jane Fonda, maar ook vele wereldleiders mocht verwelkomen, opende zijn deuren in 1960. De Grieken zouden graag rond de 132 miljoen euro krijgen voor het stulpje, maar dat blijkt moeilijk dan gedacht. Dat weet persbureau Bloomberg. Het resort ligt in het dorpje Vouliagmeni, op twintig kilometer van de hoofdstad Athene.

Twee jaar uitstel
Griekenland probeert op alle mogelijke manieren geld te verzamelen om uit de diepe crisis te geraken. De nieuwe Griekse regeringscoalitie heeft afgelopen weekend in een officieel document laten weten dat ze minstens twee jaar uitstel wil voor de toepassing van het saneringsplan. Door vier jaar tijd te nemen (in plaats van de vooropgestelde twee jaar) wil men de budgettaire doelen halen "zonder een bijkomende daling van de lonen, pensioenen en overheidsinvesteringen".

Maar in het memorandum dat de Grieken tekenden met de geldschieters beloofde Athene het aantal ambtenaren met 150.000 terug te schroeven, waarvan 15.000 dit jaar. Uit het document, dat dienst zal doen als programma bij de onderhandelingen met de EU, blijkt nu dat de regering de eerder gemaakte afspraken willen verzachten, onder druk van het Griekse volk.

Weerstand
Vandaag keren experts van de Europese Centrale Bank, de Europese Commissie en het Internationaal Monetair Fonds terug naar Griekenland om de stand van zaken in het land op te maken. Pas na de analyse van de voortgang kan er binnen Europa gepraat worden over wat Griekenland moet doen om aan de gestelde voorwaarden te voldoen.

Morgen begint het overleg tussen de Grieken en de EU over de steun van 130 miljard euro en de voorwaarden waaronder die worden gegeven. Verwacht wordt dat Griekenland op de nodige weerstand zal stuiten bij de andere landen. En als Griekenland niet aan de eisen van de andere landen voldoet, dreigen deze de steun in te trekken.

    Lees ook

  • fotospecial Griekse stranden, hotels en cafés blijven leeg
  • Griekenland nam in 2010 toch 70.000 nieuwe ambtenaren aan
  • De Gucht verwacht "draaglijker" eisenpakket voor Griekenland

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Reisnieuws
  • Griekenland
  • Athene
  • Economische crisis

gerelateerd nieuws

  • Griekse stranden, hotels en cafés blijven leeg

  • Griekenland nam in 2010 toch 70.000 nieuwe ambtenaren aan

  • De Gucht verwacht "draaglijker" eisenpakket voor Griekenland

Meer over
  • Reisnieuws
  • Griekenland
  • Athene
  • Economische crisis
Abonnement Het Laatste Nieuws - promotie 12 + 6 maanden GRATIS Het Laatste Nieuws

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet