Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • Geld
  • Economie
  • economische crisis
  • Politiek

Crisis blijft wegen op Vlaanderen In Actie

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Bewerkt door: Eric Belsack
21/06/12 - 13u32  Bron: belga.be
© belga.

De economische crisis blijft wegen op Vlaanderen In Actie, het plan van de Vlaamse regering om onze regio tegen 2020 in de top vijf van Europa te krijgen. Dat bleek vandaag bij de voorstelling van de jaarlijkse meting. Vlaams minister-president Kris Peeters houdt er evenwel de moed in: "Er zijn bijkomende inspanningen nodig, maar we zullen onze doelstellingen halen in 2020."

Vlaanderen In Actie (VIA) bundelt twintig doelstellingen rond onder meer welvaart, levenskwaliteit en een duurzame economie. Uit de meting van de indicatoren blijkt dit jaar dat er al meerdere doelen zijn gehaald, maar dat er ook verschillende indicatoren in tegenovergestelde richting evolueren.

Buitenlandse investeringen
Op het economische front valt goed nieuws te noteren wat betreft arbeidsproductiviteit - die weer stijgt na een terugval in 2009 - en buitenlandse investeringen. Gisteren bleek nog uit een studie van Ernst & Young dat België minder buitenlands geld zou aantrekken, maar de Vlaamse administratie komt tot een andere bevinding. "Er was inderdaad een kleine terugval in 2011, maar de trend op lange termijn is stijgend", zegt Kris Peeters. De minister-president moet wel toegeven dat investeerders steeds vaker naar Wallonië trekken, volgens hem onder meer door de subsidies en de beschikbaarheid van bedrijventerreinen.

Onderwijs
Wat onderwijs betreft werd nog maar één van de veertien meetbare streefdoelen gehaald. Het percentage dertigers met een diploma hoger onderwijs ging vorig jaar zelfs omlaag, terwijl de invloed van onderwijs op de tewerkstellingskansen toeneemt.

Innovatieve regio
Volgens VIA moet Vlaanderen een innovatieve regio worden, wat zich tegen 2020 dient te vertalen in 3 procent van het BBP dat wordt besteed aan onderzoek en ontwikkeling. In 2010 bedroeg het percentage slechts 2,15 procent, tegenover 2,38 procent rond de millenniumwende.

Ecologie
In het ecologische deel worden punten gescoord met afvalverwerking en waterkwaliteit. De uitstoot van broeikasgassen gaat echter weer omhoog en de Kyotonorm wordt niet meer gehaald.

Bij de hoofdstukken 'slagkrachtige overheid' en 'mobiliteit' evolueert het merendeel van de indicatoren in gunstige richting. Het aantal verkeersdoden is gedaald tot 420, weliswaar nog meer dan het dubbele van het streefdoel.

'Warme samenleving'
Bij de doelstellingen rond het thema 'warme samenleving' hebben voorlopig twee van de twintig indicatoren het vereiste niveau voor 2020 bereikt. Zowel de cultuurparticipatie, de sportbeoefening, het levenslang leren, het verenigingsleven en de politieke participatie dalen. Toch wil Peeters niet gezegd hebben dat Vlaanderen evolueert naar een kille samenleving. "We mogen de gevolgen van de economische crisis, vooral voor sociaal zwakkeren, echt niet onderschatten", zegt hij.

"Er is geen aanleiding tot zelfgenoegzaamheid, maar ook geen reden om ons in zelfbeklag te wentelen", concludeert Peeters. "Vlaanderen In Actie werkt, dat bewijst de grote buitenlandse interesse in ons plan."

    Lees ook

  • Peeters: "Niet bedoeling dat elke Vlaming alles van 'Vlaanderen in Actie' kent"
  • België trekt steeds minder buitenlandse investeringen aan

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Politiek
  • Kris Peeters
  • Economische crisis

gerelateerd nieuws

  • Peeters: "Niet bedoeling dat elke Vlaming alles van 'Vlaanderen in Actie' kent"

  • België trekt steeds minder buitenlandse investeringen aan

  • Massaal jobverlies dreigt bij gemeentebesturen

    Massaal jobverlies dreigt bij gemeentebesturen

Meer over
  • Politiek
  • Kris Peeters
  • Economische crisis
Abonnement Het Laatste Nieuws - promotie 12 + 6 maanden GRATIS Het Laatste Nieuws

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet