© Photonews..
De verkoop van nieuwe personenwagens in de Europese Unie lag in mei 8,7 procent lager dan in mei 2011. Het is de achtste opeenvolgende maand dat de verkoop achteruitgaat, meldt de Europese sectorfederatie ACEA.
Tijdens de maand mei werden in de EU in totaal 1.106.845 nieuwe wagens ingeschreven. Van de West-Europese landen kende alleen Groot-Brittanniƫ een stijging (+7,9 procent). De grootste dalingen werden opgetekend in Griekenland (-47,3 procent), Finland (-43,9 procent) en Cyprus (-30,9 procent).
De Belgische federatie Febiac meldde eerder al een daling van de Belgische autoverkoop met 25,7 procent in mei, tot 40.780. Die cijfers zijn wel onder voorbehoud; ze zijn waarschijnlijk vertekend zijn door de informaticaproblemen bij de Dienst Inschrijvingen van Voertuigen (DIV), luidde het.
Van januari tot en met mei werden er in de Europese Unie 7,7 procent minder nieuwe wagens verkocht. Belgiƫ noteert over die vijf maanden -14,6 procent.



Bewerkt door: