Hoewel Zwitserland er niet van uitgaat dat de eurozone uiteen zal vallen, bereidt het land zich toch voor op zo'n scenario. Dat zegt Thomas Jordan, president van de Zwitserse centrale bank, in een interview dat vandaag te lezen staat in de krant SonntagsZeitung.
Volgens Jordan vreest Zwitserland vooral de eigen concurrentiepositie. De val van de euro zou waarschijnlijk leiden tot een verdere waardestijging van de Zwitserse franc, wat vooral bedreigend is voor de export en de toeristische sector. Daarom werd een werkgroep ingesteld om maatregelen uit te stippelen die de eventuele stijging binnen de perken moeten houden.
De centrale bank greep vorig jaar in september ook al in toen de franc, die in de huidige crisis geldt als een veilige haven voor beleggers in valuta, te sterk in waarde toenam.



Bewerkt door: