Ondanks de onduidelijkheid over zijn toekomst in de eurozone, is Griekenland er vandaag toch in geslaagd om op de internationale markten geld op te halen. Het land betaalde zelfs een iets lagere rente dan bij een eerdere gelijkaardige operatie.
Griekenland haalde 812,5 miljoen euro op via de uitgifte van obligaties met een looptijd van zes maanden. Het land betaalde hiervoor een rente van 4,86 procent. Dat was minder dan de 4,90 procent op 10 januari.
Griekenland kan sinds 2010 niet langer langetermijnobligaties uitgeven omdat de rente die het daarvoor moet betalen onhoudbaar hoog ligt. Het land krijgt voor de herfinanciering van zijn schulden dan ook internationale steun van de ECB, de Europese Unie en het IMF.
Griekenland kan enkel een beroep doen op de internationale markten voor de korte termijn. (afp/adha)


