"Staking van 30 januari slechts begin van onze acties"

bewaar artikel
Door: redactie
20/01/12 - 16u14
© photo news.

De Waalse en Brusselse metaalarbeiders van de socialistische vakbond (MWB) waarschuwen voor extra acties bovenop de nationale staking van maandag 30 januari indien niet aan hun eisen wordt voldaan.

Zo'n 300 vakbondsafgevaardigden van de metallo's kwamen vandaag in Namen bijeen voor een regionaal comité. Bedoeling was een actieplan af te spreken voor de komende weken, gericht tegen de maatregelen uit het federale regeringsakkoord.
 
Slechts begin
"De algemene staking van maandag 30 januari wordt slechts het begin van onze acties", waarschuwt woordvoerder Jean-Michel Hutsebout. "Indien we niet worden gehoord door de federale regering, zullen we andere manifestaties organiseren in de weken die volgen, die nog harder zullen zijn dan die van 30 januari. Het zal bijvoorbeeld gaan om stakingen van 48 uren, zelfs 72 uren".
 
Toon verharden
De socialistische metaalvakbond legt de besparingsmaatregelen naast zich neer en eist dat er over thema's als koopkracht, werklozencontrole, fiscaliteit of eindeloopbaan iets uit de bus komt. "We zijn vastbesloten om de toon te verharden als niet naar ons wordt geluisterd. We zullen ons niet tevreden stellen met aanpassingen in de marge", waarschuwt de woordvoerder. (belga/sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!