Daling werkloosheid in Vlaanderen vertraagt

bewaar artikel
Door: redactie
3/01/12 - 12u02

De werkloosheid in Vlaanderen blijft dalen, maar minder snel dan enkele maanden geleden. Dat blijkt uit de werkloosheidscijfers die Vlaams minister van Werk Philippe Muyters (N-VA) bekendmaakte. Eind december telde Vlaanderen 191.987 werklozen. Dat zijn er bijna vier procent minder dan een jaar eerder. De werkloosheidsgraad in Vaanderen bedroeg eind december 6,55%.

De werkloosheid blijft dan wel verder dalen, het ritme van die daling neemt opnieuw af. "Eind juni bedroeg die daling nog 8,1%, in september was dan nog 5,5% en in december zitten we nu aan 3,9%", zegt minister Muyters. "Die afnemende trend in het dalingsritme is een gevolg van onze fragiele economie. Niet onverwacht is dat daling het kleinst bij de conjunctuurgevoelige jongeren in wachttijd, namelijk -1 %."
 
Kortdurige werkloosheid reageert ook altijd uitgesproken op de conjunctuur, zegt Muyters nog. In oktober daalde het aantal werklozen dat minder dan een jaar zonder werk zit met 5,5% tegenover het jaar voordien. In november was dat nog 3,6% en in december is dat nog amper 1,9%.
 
Uit de cijfers blijkt volgens Muyters ook dat er extra aandacht nodig is voor oudere werklozen. Bij de 55-plussers steeg de werkloosheid lichtjes met één procent. Bij de 60-plussers bedroeg die stijging zelfs 12%. (belga/vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!