Griekenland bereid tot maatregelen voor Europees reddingsplan

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
1/12/11 - 01u32
De Griekse premier Lucas Papademos. © afp.

In een geschreven mededeling heeft Griekenland zich tegenover de Europese Unie (EU) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) bereid verklaard om alle maatregelen te nemen die nodig zijn om het Europees reddingsplan voor Athene uit te kunnen voeren. Dat heeft een woordvoerder van de Griekse premier Lucas Papademos gezegd.

"De regering gaat alle maatregelen nemen die nodig zijn voor het uitvoeren van de beslissing genomen tijdens de Eurotop van 26 oktober en om de doelstellingen van het Europese reddingsplan voor de Griekse economie te bereiken. Dat is cruciaal voor de verbetering van het leven van de Grieken", aldus de brief van Papademos.
 
De brief is gericht aan de Europese Raadsvoorzitter Herman Van Rompuy, EU-Commissievoorzitter José Manuel Barroso, IMF-topvrouw Christine Lagarde en de voorzitter van de Europese Centrale Bank Mario Draghi.
 
Van kwaad naar erger
De euroleiders en de financiële sector bereikten tijdens de nacht van 26 op 27 oktober tijdens een Eurotop in Brussel een akkoord over de afschrijving van 50 procent op Griekse obligaties. De verlichting van de schuldenlast van het noodlijdende Griekenland vormt één van de pijlers van een plan om de schuldencrisis in Europa aan te pakken.
 
In juli hadden de eurolanden en de financiële sector een akkoord bereikt om vrijwillig een afschrijving van 21 procent te aanvaarden. Sindsdien ging het met de openbare financiën van Griekenland echter van kwaad naar erger. Onder impuls van Duitsland bepleitten de eurolanden dan ook een grotere inspanning van de private investeerders. (belga/sps)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!