© photo news.
De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de aankoop van obligaties van eurolanden vorige week fors opgevoerd. Toen werd voor zo'n 9,5 miljard euro staatspapier van zwakke eurolanden opgekocht. Een week daarvoor kwam er voor 4 miljard euro crisispapier in de ECB-portefeuille terecht. Dat maakte de ECB vandaag bekend.
Het bedrag van 9,5 miljard euro is het hoogste op weekbasis sinds midden september en brengt het totale bedrag dat de ECB spendeerde aan het opkoopprogramma, op 183,5 miljard euro. Hoogstwaarschijnlijk richt de ECB zich nu vooral op Italiaans en Spaans schuldpapier. Vooral de rente op Italiaans staatspapier schoot vorige week de hoogte in. Maandag klom de rente op tienjarige obligaties tot 6,68 procent, het hoogste peil sinds de invoering van de euro.
Eind oktober gaf de Fransman Jean-Claude Trichet de ECB-fakkel door aan de Italiaan Mario Draghi in volle eurocrisis, terwijl het debat over de rol van de ECB volop woedt. De Italiaan gaf vorige donderdag aan dat het aankoopprogramma van staatspapier van in moeilijkheden verkerende eurolanden tijdelijk is en beperkt in omvang. (anp/bloomberg/eb)


