Herschikking Griekse schulden geen optie voor EU

bewaar artikel
Door: redactie
28/04/10 - 14u26

De Europese Commissie heeft duidelijk gemaakt dat er geen sprake kan zijn van een herschikking van de Griekse overheidsschulden. "Een herstructurering van de schulden is geen optie voor eurolanden", zei een woordvoerder.

De rente op Griekse obligaties met een looptijd van tien jaar brak woensdag door het plafond van tien procent omdat de financiƫle markten vrezen dat het land zijn schulden niet meer kan betalen.Her en der wordt een herstructurering van de Griekse schulden bepleit, maar dat scenario veegde de Commissie van tafel. "Dat is geen optie voor eurolanden", zei de woordvoerder van bevoegd eurocommissaris Olli Rehn.

De woordvoerder beklemtoonde wel dat de onderhandelingen over de toekenning van zachte leningen aan Griekenland "snel vooruitgang" boeken. De Commissie wil "binnen enkele dagen" de eurolanden haar advies voorschotelen. Die moeten vervolgens het mechanisme activeren. Er wordt een topbijeenkomst voorzien op 10 mei.

Leningen
Experts van de Commissie, de Europese Centrale Bank (ECB) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) onderhandelen momenteel in Athene over de voorwaarden van de leningen. De eurolanden en het IMF willen 45 miljard euro op tafel leggen.

Intussen streken ECB-voorzitter Jean-Claude Trichet en IMF-topman Dominique Strauss-Kahn neer in Berlijn neer voor overleg met de Duitse regeringstop. Als grootste euroland moet Duitsland het meeste geld op tafel leggen en dat zorgt voor politieke heisa bij onze oosterburen. (belga/gb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!