Europese klanten van de failliete Amerikaanse zakenbank Lehman Brothers gaan 11 miljard dollar (circa 7,6 miljard euro) recupereren. Meer dan 90 procent van de ex-klanten van de bank hebben ingestemd met een dergelijke regeling, laat het consultancykantoor PricewaterhouseCoopers (PwC) in Londen weten. PwC treedt op als vereffenaar van de Britse en Europese dochter van Lehman Brothers.
De betrokkenen hebben tot 19 maart 2010 de tijd om hun aanspraken te laten gelden. Kort daarna zal dan gestart worden met de betalingen. Sinds het faillissement van de bank op 15 september 2008 werd ruim 32 miljard dollar aan activa bevroren. Daarvan werd reeds 13,3 miljard dollar aan investeerders terugbezorgd.
De instorting van Lehman Brothers in de Verenigde Staten betekende het begin van de financiƫle crisis, en later de economische crisis. (dpa/sam)


