Na de muisarm ontdekten artsen nu de 'gsm-elleboog'. Steeds meer Britse orthopeden krijgen patiƫnten met beschadigde zenuwen in de arm over de vloer veroorzaakt door te lang met hun gsm te bellen.
Pijn of gevoelloos
Britse orthopedische specialisten zeggen dat er steeds meer patiƫnten met een chronisch pijnlijke, tintelende, gevoelloze arm kampen. Volgens hen zijn gsm's de oorzaak, als je vaak belt met je toestel aan je oor risico loop je risico op een 'gsm-elleboog'. Doordat je je elleboog te hard en te lang te buigt, overbelast je de belangrijkste zenuw in je arm. In de medische wereld wordt dit het 'cubital tunnel syndroom' genoemd. Mensen die ermee kampen kunnen moeilijk potten openen, typen, schrijven of muziekinstrumenten bespelen. Daarom raden artsen gebruikers van gsm's aan met een oortje en microfoontje te bellen.
Vaak van arm wisselen
Professor Benson: "Hoe vaker je je arm buigt, bijvoorbeeld door met je gsm te bellen, hoe meer je de hoofdzenuw in je elleboog rekt. Zo krijgt je arm minder bloed. Zenuwen zijn hier wel wat op voorzien, maar als ze zolang belast worden." Mensen die er erg aan toe zijn, kunnen enkel geholpen worden door een operatie. Maar door eenvoudige aanpassingen, zoals het veranderen van arm tijdens het bellen, kan je al heel wat leed voorkomen. Eerder onderzoek toonde aan dat teveel berichtjes sturen voor blessures aan de vingers zorgen kan zorgen. (ep)



