Laagopgeleiden 2 tot 3 keer meer kans op longkanker

bewaar artikel
Door: redactie
26/02/09 - 13u23

Europeanen met de laagste schoolopleiding hebben twee tot drie keer meer kans op longkanker. Roken is de oorzaak van de helft van dit verhoogde risico. Dat stellen Nederlandse onderzoekers.

Opleiding rookgedrag
Voor het onderzoek werden bijna 400.000 Europeanen ondervraagd over hun opleiding, rookgedrag en andere leefgewoonten en daarna zo'n 8,5 jaar gevolgd.

Na de onderzoeksperiode hadden ruim 1.700 mensen longkanker gekregen. Het bleek dat mannen met de laagste opleiding een 3,6 keer hogere kans op longkanker hadden dan mannen met de hoogste opleiding. Voor vrouwen met de laagste opleiding was dit risico 2,4 keer hoger. Volgens de onderzoekers was roken verantwoordelijk voor ongeveer de helft van dit effect, terwijl voedingsgewoonten het verschil niet verder konden verklaren. (belga/ep)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!