Gelukkig huwelijk is geheim van goede nachtrust

bewaar artikel
Door: redactie
29/01/09 - 10u51

Vrouwen die gelukkig zijn met hun partner hebben minder slaapproblemen dan single vrouwen. Dat blijkt uit recent Amerikaans onderzoek.

Andere factoren
Vrouwen kampen vaker met slaapproblemen dan mannen. Daarom werden 1.938 vrouwen van 42 tot 52 jaar over hun slaapkwaliteit bevraagd. De onderzoekers hielden ook rekening met andere factoren die de slaap negatief kunnen beïnvloeden als depressies, financiële problemen, werkzorgen, kinderen, seksuele activiteit, alcohol- en cafeïne consumptie.

Rusteloze nachten
De resultaten toonden aan zelfs nadat er rekening gehouden werd met deze factoren, het relatiegeluk van een vrouw de grootste invloed had op haar slaapkwaliteit. "We ontdekten dat gelukkig getrouwde vrouwen minder last hebben van slaapproblemen als moeilijk in slaap raken en rusteloze nachten dan vrijgezelle vrouwen", aldus onderzoekster Wendy Troxel. (ep)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!