Medicijn gaat verslaving én obesitas tegen

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
21/08/08 - 18u07

Amerikaanse onderzoekers ontdekten dat een medicijn tegen epilepsie dat nu getest wordt om verslavingen tegen te gaan, ratten helpt gewicht te verliezen.

Gewicht verliezen
De onderzoekers ontdekten niet alleen een makkelijke behandeling voor obesitas, maar ze bewijzen dat de aandoening gelijkaardig is aan een drugsverslaving. Na 40 dagen van injecties met het medicijn Vigabatrine verloren ratten met obesitas 19 procent van hun gewicht, normale ratten raakten 12 tot 20 procent kwijt. "Wanneer we het medicijn gaven, verloren ze geleidelijk aan gewicht en wanneer we er mee stopten, verdikten ze terug. Hoe hoger de dosis, hoe meer ze afvielen. Er werden geen neveneffecten van het medicijn opgemerkt bij de ratten.

Dopamine
Het medicijn wordt momenteel getest bij mensen die verslaafd zijn aan cocaïne. Het medicijn stopt het beloningssysteem van de hersenen op basis van dopamine. Dit hormoon ligt aan de basis van verslavingen en eetaanvallen. Gebeurtenissen in de omgeving van verslaafden zijn de voornaamste oorzaak om te hervallen. Een groot deel van de mensen die met obesitas kampen, krijgt eetaanvallen. Ze doen dit omdat iets als reactie op dingen uit hun omgeving: ze zien een stuk cake of ruiken een hamburger. Hierdoor krijgen ze zin in lekkers en beginnen ze te eten. De meeste drugs doen hetzelfde met je hersenen, ze verhogen namelijk het niveau van dopamine. Een van de geweldige eingeschappen van dit medicijn is dat het deze reactie kan stoppen.

In maart echter beweerde een Britse instantie dat dit medicijn het zicht kan beperken, dat het zelfs onomkeerbare schade kan verrichten. Echte bewijzen hiervoor zijn nog niet geleverd. (ep)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!