© Thinkstock.
Overgewicht Meisjes die als baby overgewicht hebben, lopen meer kans op hartziekten en diabetes in hun latere leven. Bovendien hebben ze ook een verhoogd risico op problemen met de stofwisseling. Dat blijkt uit een studie bij zo'n 1.050 Australische proefpersonen.
Wetenschappers van de University of Western Australia volgden hen op acht verschillende tijdstippen tussen 1 en 17 jaar. Daarbij werd elke keer hun gewicht, body mass index (BMI), bloeddruk en cholesterol gemeten.
Al snel bleek dat de 17-jarige meisjes met de grootste middelomtrek ook al zwaarder waren bij hun geboorte. Bovendien zorgde dat ook voor een bijhorend hogere body mass index. Bij jongens daarentegen had het geboortegewicht geen invloed op de risicofactoren.
"We wisten al dat wat er met een baby gebeurt in de baarmoeder een invloed heeft op hartziektes en diabetes als het kind opgroeit", zegt dr. Rae-Chi Huang. "Maar nu blijkt dus dat meisjesbaby's vatbaarder zijn voor dit verhoogde risico."
"Deze bevindingen zijn zeer belangrijk, zeker omdat er steeds meer zwangere vrouwen zijn met obesitas en zwangerschapsdiabetes. Dat wil zeggen dat er steeds meer pasgeborenen zullen zijn die te zwaar zijn voor hun leeftijd."




Door: