Ivf-baby's lopen meer kans op misvorming

bewaar artikel
Door: redactie
14/06/10 - 15u17

Koppels die zwanger raakte via ivf hebben twee keer kans op een kind met een groot geboortedefect in vergelijking met koppels die op natuurlijke wijze verwekten, dat blijkt uit een recente studie.

Geboortedefect
Franse onderzoekers bestudeerden in 33 vruchtbaarheidsklinieken 15.000 geboorten van 2003 tot 2007. De wetenschappers ontdekten zo dat ivf de kans op een geboortedefect aanzienlijk verhoogt. "We ontdekten mentale ontwikkelingstoornissen bij 4,24 procent van de kinderen, dit in vergelijking 2 tot 3 procent bij vorige onderzoeken. Dit hogere risico komt door een grotere kans op hartziekte en misvormingen aan de geslachtorganen. Dit komt veel vaker bij jongens voor", aldus dokter Viot. "Naast kleine misvormingen, ontdekten we ook dat het risico op angiomen, beter bekend als een kwaadaardige wijnvlek, vijf keer zo groot is. Dit komt twee keer zo vaak bij meisjes dan bij jongens voor."

Waarschuwing
De onderzoekers benadrukken wel dat het algemene risico op deze aandoeningen klein blijft. Ze willen nu dat vruchtbaarheidsklinieken koppels die ivf willen ondergaan waarschuwen voor deze risico's. "Het is belangrijk dat patiënten hierover geïnformeerd worden, maar de situaties is niet alarmerend", aldus een woordvoerder van de Britse organisatie 'Human Fertilisation and Embryology Authority'. (ep)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!