Ook je hartslag wordt bepaald door een gen
Wetenschappers hebben een gen ontdekt dat het hart doet slaan. Dat bleek na een studie van de genetische kaart van bijna 20.000 mensen en electrocardiogrammen van elke proefpersoon. Het bleek dat één gen verantwoordelijk was voor tragere en onregelmatige hartslagen: SCN10A. Schade aan dit gen veroorzaakt hartziekten.
Vatbaar of niet?De Britse wetenschappers hopen nu te achterhalen waarom sommige mensen vatbaarder zijn voor hartziekten dan anderen. "Genetische variatie werkt als twee zijden van een munt: de ene kant heeft meer kans, de andere kant heeft minder kans. Afhankelijk van de variant die iemand heeft van dit gen, heeft hij of zij dus meer of minder kans op hart- en vaatziekten", aldus hoofdonderzoek John Chambers.
VoorkomenDe hoop leeft dat het 'pacemakergen' kan ingeschakeld worden om nieuwe medicatie te ontwikkelen die hartaanvallen en hartritmestoornissen kan voorkomen.
Hartziekten zijn een van de belangrijkste doodsoorzaken ter wereld, en meer dan de helft ervan wordt veroorzaakt door hartritmestoornissen. Die veroorzaken een kortsluiting in het hart, wat het hart doet stoppen met kloppen. (edp)