"Schoonheidscultus is schending mensenrecht"

bewaar artikel
Door: redactie
12/11/09 - 11u21

"Vrouwen ondergaan ingrijpende cosmetische operaties en ontwikkelen ernstige eetproblemen, omdat de heersende schoonheidscultus hen daartoe dwingt. Deze 'schoonheidsmythe' is een schending van de mensenrechten". Dat stelt een Nederlandse mensenrechtenjuriste.
 
Geen aanpak
Juriste Fleur van Leeuwen, die vrijdag aan de Universiteit Utrecht promoveert op de praktijk van de VN-mensenrechtenorganisaties, wil dat de Verenigde Naties hier meer aandacht aan besteden. Volgens haar pakken het Mensenrechtencomité en het Comité inzake Economische, Sociale en Culturele Rechten, de specifieke schending van de vrouwenrechten niet of nauwelijks aan.

Operaties
Volgens de promovenda hebben miljoenen vrouwen in de wereld te maken met de schending van hun rechten. Operaties ondergaan om een slank en vrouwelijk figuur te krijgen, is volgens haar een duidelijk voorbeeld van dergelijke schending.
 
Geweld
Veel ernstiger zijn zaken als verkrachting, gedwongen prostitutie, huiselijk geweld, genitale verminking en abortussen. "De VN-organisaties onderzoeken nooit of dergelijke zaken voortkomen uit discriminatie van vrouwen. De organen pakken de onderliggende oorzaak van het kwaad niet aan en doen aan symptoombestrijding", aldus Van Leeuwen. (belga/lvl)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!