Luchtvervuiling in straten van Hongkong nooit zo erg

De luchtvervuiling in de straten van Hongkong was nooit zo erg als in de eerste zes maanden van het jaar. Dat heeft kwalijke gevolgen voor de gezondheid van de bevolking en voor de economie van Hongkong in vergelijking met de andere Aziatische grootmachten.

De luchtkwaliteit was tussen januari en juni tien procent van de tijd "ongezond", weet Friends of the Earth. Dat is het hoogste niveau in vijf jaar. Bij een ongezonde luchtkwaliteit raadt de regering mensen met hart- en ademhalingsproblemen aan om plaatsen met druk verkeer te vermijden.

De slechte lucht kost Hongkong ook veel geld. Volgens schattingen zouden de kosten oplopen tot 120 miljoen euro. Er werden dit jaar ook 3,8 miljoen doktersbezoeken geteld. "De luchtvervuiling geeft Hongkong een slechte reputatie. Mensen komen niet meer naar de stad", zegt wetgever Audrey Eu.

Hongkong staat in de lijst met meest leefbare steden op de 71ste plaats, ver onder grote concurrent Singapore (21ste). (gb)
09/09/10 14u06

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Planet watch


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb