© photo news.
AA Gent maakt dan toch nog kans op Europees voetbal. Het won op de laatste speeldag van play-off I op eigen veld gemakkelijk met 3-1 van een verjongd Genk dat al zeker was van de derde plaats. De Buffalo's moeten nu in twee barragematchen tegen Cercle Brugge of Bergen uitmaken wie het laatste Europese ticket krijgt. In de andere wedstrijden van play-off I won Club Brugge met 3-2 van KV Kortrijk. Kampioen Anderlecht was met 3-0 te sterk voor Standard.
© photo news.
Köteles, Tözser en Vossen namen in de bezoekerstribune plaats.
© photo news.
Benteke mikte een strafschop een metertje over.
© photo news.
© belga.
Voor Racing Genk stond er vandaag niet veel meer op het spel, voor de thuisploeg des te meer. Wilde het niet voor de derde keer op rij met lege handen achterblijven na de play-offs, dan moest het op zijn minst gelijkspelen vandaag. Dat bleek geen probleem voor de Buffalo's, want een vertimmerd en erg jong Genk kon tegen de thuisploeg op geen enkel moment een vuist maken.
Uitstel
Gent had aan twintig minuten genoeg om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen. M'Boyo mikte eerste nog op de paal, maar was er even later als de kippen bij om een door Bailly gelost schot van Brüls binnen te tikken. Diezelfde M'Boyo mikte nadien nog van erg dichtbij onbegrijpelijk over doel, maar het was slechts uitstel van executie. N'Diaye klom boven Anele uit om de 2-0 voorbij Bailly te knikken.
Onervaren
De thuisploeg haalde de voet van het gaspedaal en liet het initiatief aan de bezoekers. Maar het jonge Genk -zonder Benteke, Vossen, Buffel, Barda, Töszer, Köteles- miste de ervaring en het geduld om zich terug in de wedstrijd te knokken. Simaeys kopte nog voorlangs bij een hoekschop, meteen de enige keer dat de bezoekers aan het doel van Padt verschenen.
Maat voor niks
De tweede helft leek lange tijd een maat voor niks te worden, tot Coulibaly Genk onbewust terug in de wedstrijd bracht. De Senegalees kopte een vrije trap voor de neus van de ingevallen Benteke in zijn eigen doel. Coulibaly zette zijn foutje niet veel later echter meteen recht. Hij hield uitstekend Simaeys af en diende de mee opgerukte M'Boyo de geruststellende 3-1 op een schoteltje aan.
Strafschop
Even later werd Limbombe in de zestien onderuit gelopen en legde Boucaut de bal op de stip. Benteke trapte de elfmeter echter hoog over doel. Tekenend voor de onmacht bij Genk. Vanaf dan was het aftellen naar het eindsignaal. Voor AA Gent zit Europees voetbal er dus toch nog in, na een eerder wisselvallige play-off I. Het moet dan wel nog Cercle Brugge of Bergen in twee wedstrijden opzij zetten.
- AA Gent-Racing Genk
- fotospecial Laatste speeldag play-off I in beeld
-
Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
- Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
Lees ook
© photo news.
© photo news.
Lucas Biglia toont de kampioensbeker aan de Anderlechtfans.
© photo news.
Kersvers landskampioen Anderlecht haalde het in zijn galawedstrijd met duidelijke 3-0 cijfers van Standard. In de eerste helft zorgde Dieumerci Mbokani voor de openingstreffer. Na rust lukte Gouden Schoen en kersvers Profvoetballer van het Jaar Matias Suarez op sublieme wijze de 2-0 en even later trapte de ingevallen Fernando Canesin de 3-0 tegen de touwen.
Beide clubs mogen overigens op zoek naar een nieuwe coach. Zowel Ariël Jacobs als José Riga bevestigden na de wedstrijd dat ze opstappen.
Club Brugge ten slotte, dat erg verrassend Georges Leekens als nieuwe coach aankondigde, haalde het met 3-2 van Kortrijk. Lestienne en Bacca (2) scoorden voor Club, Czvitkovics en Capon voor de Kerels.
In de eindstand in Play-Off I heeft kampioen Anderlecht 52 punten. Dan volgen Club (48), Genk (41), Gent (40), Standard (35) en Kortrijk (34). Gent speelt een dubbel barrageduel tegen de winnaar van Play-Off II. Dat wordt Cercle Brugge of Bergen. Cerle won de heenmatch met 0-1, de terugwedstrijd wordt maandag afgewerkt.
Bacca scoorde twee keer voor Club Brugge.
© belga.


