© photo news.
Club Brugge heeft de tweede plek beet na een verdiende 1-2 zege tegen de rechtstreekse concurrent Genk. Akpala zorgde tien minuten voor tijd voor de beslissing, met een goal waarbij Laszlo Köteles niet vrijuit ging. Vlak voor rust had Lestienne ook al de openingstreffer van Vossen uitgewist. Door de nederlaag van Gent op Standard zijn de Limburgers na een sterke remonte zeker van de derde plek, met bijhorend Europees voetbal. De slotspeeldag belooft nog een spannende strijd om plaats vier, want zowel Gent, Standard als Kortrijk maken daar nog kans op.
Vossen legde de 1-0 binnen.
© photo news.
Lestienne antwoordde met de gelijkmaker vlak voor tijd.
© photo news.
De Bruyne nam geëmotioneerd afscheid van zijn publiek.
© belga.
De vreugdeuitbarsting na het laatste fluitsignaal was enorm in het Brugse kamp.
© photo news.
© photo news.
© belga.
Wat een dag voor Christoph Daum. Tot treurens toe moest de excentrieke vulkaan hetzelfde liedje herhalen. Ja, hij zou wel degelijk vertrekken. Nee, er is geen aanbieding van een andere club. "En al de rest is speculatie van de pers."
O ja, tussendoor moest er ook nog even een partijtje afgewerkt worden. Eentje die zou beslissen over Champions League-voetbal, maar dat gegeven leek totaal naar de achtergrond verdreven.
Vossen gouden schoen
Gelukkig dat Vossen er nog was om de Cristal Arena het belang ervan in te peperen. Een eerste keer reageerde hij te verrast na slecht verdedigend werk van Figueras, maar toen Benteke hem aanspeelde kende hij minder medelijden. Met één controle werd Almebäck voor schut gezet, het schot verdween fijntjes achter Jorgacevic in doel. De sluipschutter zit al aan twintig treffers dit seizoen, geen wonder dus dat de Genkse fans net hem beloonden met hun eigen gouden schoen.
Dat de nummers twee en drie -De Bruyne en Buffel- vanavond ontbraken, zegt natuurlijk ook veel over de kwaliteit die de Genkenaars moesten missen. Vooral in het derde kwartier kwam dat mankement aan het licht. Daum had een vijfmansverdediging opgesteld, waardoor vooral Hoefkens offensief zijn steentje kon bijdragen. Köteles wist niet wat hem overkwam toen de ene na de andere Bruggeling voor zijn neus opdook. Vooral Vazquez en Odjidja kwamen er dicht bij, maar de Hongaar kon twee maal ultiem redding brengen met de vingertoppen.
Schlemielige gelijkmaker
Net op het moment dat Köteles de geest van Thibaut Courtois definitief uit het stadion aan het keepen was, sloeg het noodlot toe. Een schlemielige fase, waarbij het leer via Nadson en Simaeys tot bij Lestienne caprioleerde, leverde blauw-zwart de oververdiende gelijkmaker op.
In een mindere tweede helft was het Club Brugge dat moeiteloos controle bleef houden. Zo besloot Figueras tot zijn eigen verbazing tegen de deklat en mikte Refaelov een dot van een kans naast.
Twee smerige tackles
Tussendoor hadden twee smerige tackles de al bij al sportieve strijd stevig ontsierd. Hoefkens torpedeerde de enkel van Vossen, een venijnige overtreding die ook het einde van zijn match zou betekenen. Maar wat dan gezegd van Grimi? Zelfs door te springen, kon Vadis de bewuste aanslag niet vermijden. Verbist bestrafte enkel die laatste fase, en dan nog met geel.
Soit, de uitstekende uitgangspositie voor Club Brugge zou niet meer in gevaar komen. Sterker nog, tien minuten voor tijd beslechtte Akpala definitief de strijd door vanuit een bijzonder scherpe hoek binnen te duwen. Köteles, die op het moment van het schot al half achter de lijn stond, ging allerminst vrijuit.
Twee minuten voor tijd kreeg de Nigeriaan nog een veel makkelijkere kans, maar u kent hem intussen: de 1-3 vloog domweg anderhalve meter naast. Diep in blessuretijd zou de Cristal Arena nog één keer rechtveren omdat Högli de bal tegen de uitgestoken elleboog kreeg, maar een penalty volgde er niet.
-
Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
- Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
Lees ook
| Uitslagen | |
|---|---|
| Genk-Club Brugge | 1-2 |
| Standard-Gent | 2-1 |
| Kortrijk-Anderlecht | 2-0 |
| Stand in play-off 1 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ploegen | Matchen | Punten | Gewonnen | Verloren | Gelijk | Doelpuntensaldo |
| 1. Anderlecht | 9 | 49 | 4 | 2 | 3 | 13-8 |
| 2. Club Brugge | 9 | 45 | 4 | 3 | 2 | 11-9 |
| 3. Racing Genk | 9 | 41 | 6 | 3 | 0 | 18-16 |
| 4. AA Gent | 9 | 37 | 3 | 6 | 0 | 13-15 |
| 5. Standard | 9 | 35 | 2 | 4 | 3 | 10-14 |
| 6. KV Kortrijk | 9 | 34 | 3 | 4 | 2 | 14-17 |
© photo news.
© photo news.
© photo news.
© photo news.
© belga.
© belga.
© photo news.
© photo news.
© belga.
© belga.
© belga.
© photo news.
© photo news.
© photo news.
© photo news.



Door: