Club overtuigt eindelijk met drievoudige Daum-score

© belga

Club Brugge heeft de crisis afgezworen met een overtuigende zege tegen Lokeren. Dankzij een Refaelov in vorm en enkele knappe acties haalde Club het zelfs met 3-0, een ongezien resultaat onder de Duitse trainer Daum. Het brengt Club in de stand naast AA Gent op de tweede plaats.

Het was een leuk debuut voor Jordi Figueras.
Het was een leuk debuut voor Jordi Figueras. © photo news
Vreugde bij Dirar en Akpala, eindelijk winst in 2012.
Vreugde bij Dirar en Akpala, eindelijk winst in 2012. © photo news
Het stoeltje van Christoph Daum wankelde na de nederlagen tegen Anderlecht en KV Mechelen, maar hij beloofde beterschap. En dat kregen de Brugse supporters ook, want Club won zowaar met ruime cijfers van Lokeren. De eerste minuten hadden nochtans een heruitgave van de partij tegen Malinois kunnen zijn, want Harbaoui raakte al meteen de paal. Club bleef het doemscenario bespaard en begon vervolgens met aardig voetbal op goals te jagen.

Odjidja kwam zijn team langs de zijlijn op krukken steunen. Vazquez en vooral Refaelov wisten zijn afwezigheid echter op te vangen. Refaelov speelde een van zijn beste wedstrijden voor Club. Hij scoorde het openingsdoelpunt na een portie tik-tak-voetbal van zijn ploegmaats. Nog voor de rust had hij een tweede keer kunnen scoren, maar zijn vrije trap raakte de onderkant van de lat.

Akpala grijpt kans
Lokeren wist niet veel klaar te spelen en kreeg na de rust het deksel op de neus. Vazquez schoot een ingestudeerde vrije trap binnen en zo kon Club opgelucht ademhalen. Het mooiste moest dan nog komen, want na een prachtige actie werd Akpala op weg naar de 3-0 gezet. De spits werd door Daum boven Vleminckx en nieuwkomer Bacca gekozen en kreeg zelfs een applausvervanging.

De broodnodige eerste zege van 2012 is binnen voor Club. Jordi Figueras stond voor het eerst in de Brugse basis, nadat zijn papieren vandaag nog in orde werden gebracht. Almebäck was niet van de partij, maar de zwakste schakel in de Brugse verdediging werd niet gemist. Voor Club is de winst een goede start van een moeilijke reeks. Zondag wacht een uitmatch bij Bergen, waarna Beerschot op bezoek komt. Een week later volgt een nieuwe slag om Vlaanderen in Gent. (gb)
Jupiler Pro League: 22ste speeldag
Anderlecht AA Gent 3-1
Club Brugge Lokeren 3-0
KV Mechelen RC Genk 3-2
STVV Westerlo 0-3
OH Leuven KV Kortrijk 0-2
Zulte Waregem Beerschot 1-0
Lierse Cercle Brugge 2-2
Standard Bergen donderdag
KLASSEMENT
1. Anderlecht 22 49
2. Club Brugge 22 40
3. AA Gent 22 40
4. KV Kortrijk 22 37
5. Standard 21 35
6. RC Genk 22 34
     
7. Cercle Brugge 22 34
8. KV Mechelen 22 30
Degradatiestrijd
13. Lierse 22 21
14. Zulte Waregem 22 20
     
15. Westerlo 22 17
16. STVV 22 13
© belga
© belga
25/01/12 22u30
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

Alle Topcompetities

Alles over uw team


© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Sport nieuws: Nederlands voetbal, Buitenlands voetbal, Champions League en Europa League, wielrennen, tennis, formule 1, schaatsen, meer sport


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb