Gent neemt makkelijk afstand van zwalpend Charleroi

bewaar artikel
Door: redactie
6/11/09 - 22u30

UPDATE AA Gent heeft eindelijk nog eens kunnen aanknopen met een overwinning na een magere 5 op 21. De ploeg van Michel Preud'homme nam in een flauwe wedstrijd al bij al gemakkelijk afstand van een andere ploeg in nood: Charleroi. Stef Wils en de ingevallen Custovic zorgden voor de goals bij de Buffalo's.

Ex-Carolo Smolders in een omhelsing met de mascotte van Charleroi.
De supporters van Charleroi lieten hun ongenoegen blijven door voor de wedstrijd even buiten te blijven staan. (zie ook foto onderaan)

Met Charleroi en Gent stonden twee ploegen over elkaar die in een crisissfeer verkeren. Bij de Carolo's nam Stéphane Demol ontslag na onenigheid met de familie Bayat, de Buffalo's kenden na een goede start aan het seizoen een terugval. Beide teams konden de punten dus zeer goed gebruiken om opnieuw op de rails te raken.

Snel op rozen
De bezoekers zaten al snel op rozen toen Stef Wils een vrije trap van Maric binnenliep, al moet wel gezegd dat de verdediger in buitenspel stond. Daarvoor ging de Nederlandse scheidsrechter Braamhaar ook al in de fout door een penaltyfout op Leye niet te fluiten. De spits van AA Gent ging langs Brillault die aan het truitje van Leye ging hangen.

AA Gent liet het initiatief aan de thuisploeg, maar het ontbrak de Carolo's aan creativiteit en ze konden Jorgacevic eigenlijk nooit bedreigen. De Buffalo's speculeerden op de counter, maar speelden die vaak onzorgvuldig uit waardoor het met de rust nog steeds 0-1 stond.

Jorgacevic bijna verrast
De tweede helft bracht niet veel beterschap voor de thuisploeg. Het speelde zowaar nog dramatischer en Gent ging via de counter op zoek naar de bevrijdende tweede treffer. Illustratie van de onmacht bij de Carolo's was de vuile fout van Iajour op een sterke Maric. De spits verdiende rood, maar kwam er zonder kaart vanaf. Toch was het even schrikken voor Jorgacevic toen Guédiora hem bijna te grazen nam met een knap afstandsschot.

Uiteindelijk zorgde de ingevallen Custovic een kwartier voor het einde voor de bevrijdende treffer na een knappe doorsteekpass van Maric. Door de zege sluipt AA Gent opnieuw de top-6 binnen. Het staat vijfde met 21 punten. Charleroi blijft hangen op een veertiende plaats met veertien punten. (ka)

Charleroi 5/10
Chabbert Hield met verschillende reddingen zijn ploeg nog in de match. 7
Kéré Liet zich regelmatig ringeloren en bracht de ploeg niets bij. 5
Diallo Schuwde de duels niet 6
Chakouri Onzichtbaar. 5
Brillault Ontsnapte aan een penalty na een fout op Leye. 5
Oulmers Speelde zijn zwakste match van het seizoen. Logische vervanging. 4
Cordaro Bracht aanvallend niets bij, dan ook vervangen. 4
Franquart Onzichtbaar. 5
Mujangi Bia Gevaarlijkste man eerste helft maar zakte nadien weg. 6
Al Hosni Flankvoorzetten kwamen er niet uit. 5
Théréau Zat in de tang van de Gentse defensie. 5
Guédioura Liet aantal mooie dingen zien ondanks gebrek aan matchritme. Verplichtte Jorgacevic tot knappe save. 6
Iajour Viel op door een vuile tackle op Maric. 5
Mboyo Bracht de ploeg niets bij. 5
AA Gent 6/10
Jorgacevic Had weinig werk, maar deed dat wel goed. 6
Hanstveit Defensief solide en kwam af en toe aanvallend uit de verf. 6
Wils Sterk in de duels en maakte de eerste goal, weliswaar uit buitenspel. 6
Suler Betrouwbaar, liet zich op geen fouten betrappen. 6
Rosales Bracht de ploeg aanvallend weinig bij met slechte flankvoorzetten. 5
Lepoint Groot loopvermogen, was bij tal van acties betrokken. Vervangen. 6
Maric Motor van de ploeg. Prachtige assist bij de 0-2. 7
Duarte Hield Théréau perfect uit de match. De stofzuiger op het middenveld. 7
De Smet Na half uur vervangen met blessure. Onzichtbaar tot dan. 5
Ljubijankic Zorgde voor heel wat aanvallend gevaar op de counter. Afwerking dikwijls ondermaats. 6
Leye Zowel aanvallend als verdedigend nuttig voor de ploeg. 6
Custovic Ingevallen na half uur en maakte de 0-2. 6
Smolders Goed ingevallen en kreeg nog twee mooie kansen. 6
Thijs Geen beoordeling door te weinig speelminuten. Vierde zijn rentree na jaar blessureleed. -

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!